Fotoselli kapı modelleri otomatik sistemler olarak konforlu bir giriş çıkış alanı sağlar. Konforlu giriş çıkış alanları bekleme süreci konusunda yardımcı olur. İş yerlerinin girişi bakımından kontrolü sağlayan bir sistem olarak geniş yelpazede değerlendirilmektedir.Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı Nedir? Avantajları Neler?

Fotoselli kapılar özelliğini algı sistemleriyle sağlar. Genel olarak açıklamak gerekirse fotoselli kapı sistemi bir kişiyi algılayan kapıların açılması ve kendiliğinden kapanması mekanizmasıdır. Kapanma ve açılma özellikleri ise örneğin beş altı saniyelik bir süreci ifade eder.

Kapı önüne gelen bir canlı varlık belirlenen ölçülerde algılandığında kapı otomatik olarak açılmaktadır. Hastane kapılarında bu sistem sıkça görülmektedir. Halbuki birçok kurumun genel kapı sistemleri giderek bu mekanizma ile çalışıyor. Mesela vergi daireleri içerisinde giriş kısımları bölmeler vs. bu kapılarla hazırlanır.

Fotoselli kapılar bir alandaki kurumsal değer bakımından önemlidir. Marka değeri ile bütünleşen bir sonuç alabilirsiniz. Fotoselli kapı nerede kurulacaksa o alandaki yapılandırma sağlanır. 

Fotoselli kapıların olduğu alanlarda giriş kısmı dış etkenlere karşı kısmi olarak açık kalır. Başka kişilerin giriş çıkışı yine de devam edeceğinden fark edilir bir değişim yaşanmaktadır. Ayrıca standart kapılardan ziyade bu tür kapıların yasal olarak bulunması da değer kazandırır.

 

Fotoselli Kapı Fiyatları

Fotoselli kapı sistemi nereye ve kaç tane kurulacaksa fiyatlandırması da buna göre şekillenir.  Fotoselli kapı motoru ve cam bölümü ayrı mekanizmaların birleşimidir. Ancak bazı alanlarda daha farklı eklemeler yapabilirsiniz. Kapı sistemlerini güçlendiren, özelliği artırıcı çözümler fiyatlara yansımaktadır. 

En çok fotoselli kapı kullanılan hastanelerde, okutmalı sistemler kapı mekanizmasına bağlıdır, ayrıca eklenebilir sistemlerdir. Toplam fiyatlandırma için taleplerinizin netleşmesi ve teknik destek alıyor olmanız önemlidir.

Fotoselli kapı mekanizmasında cam özelliği ayrıca ele alınmaktadır. Cam malzemeler dayanıklı kalın yapıda, renkli seçimlerle hazırlanır. Dekorasyon özellikleri fotoselli kapılarda gözden kaçmaması gereken ayrıntılardır. Bir kurumun kapıları devamlı kullanılan alanlar olarak ayrıcalıklarla dolu olmalıdır.

Fotoselli kapıları ev alanlarına da kurabilirsiniz. Özellikle iş girişleri ile koşullanması gerekmez. Ev balkonlarına giriş kısımlarına ev içinde ofis veya çalışma odası gibi kullanılan alanlara da uygulanmaktadır.  Bununla birlikte fotoselli kapı fiyatları güncel birim fiyatlara göre de belirlenmektedir.