Isı yalıtımlı alüminyum doğrama kapı ve pencerelerin sıkça uygulama şekillerinden biridir. Isı yatlım malzemelerinin özelliklerine göre alüminyum kullanımı ekstra avantaj sağlar. Başka bir deyişle bu doğrama sistemleri uzun vadeli avantaj sağlayan bir kullanım anlamına gelir.Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Pencere Avantajları

Isı yalıtımı mekanizması özelliklerine yakından bakılırsa birçok ayrıntıya değinmek faydalı olacaktır. 40 senelik bir kullanım avantajına sahiptir.

Uzun vadeli alüminyum doğramaların rüzgara karşı direnci göz ardı edilmemelidir. Yüksek katlarda pencerelerin ihtiyacı olan bu geçişi engelleyen alüminyum pencere sistemdir.   Geleneksel PVC sistem pencereler sınırlı etki yaparak yüksek katlarda istenen yalıtımı sağlayamaz. Sağlasa da etkisi daha kısa sürmektedir.

Estetik açıdan ısı yalıtımlı alüminyum doğrama kurumsal bir marka artısı sağlar. Kurumların pencere sistemleri açıkçası iç alandaki durumlarda belirleyici olmaktadır. Ofis iç kısımlarının sıcaklığındaki kontrolü alüminyum ile sağlayabilirsiniz.

Alüminyum malzemenin iç kısmı yalıtım yapmak üzere ayarlanır. Kendiliğinden yalıtımı sağlayan dengeli bir ürün olduğundan terleme yapmayacaktır. Alüminyumun terleme yapmaması da nemi ve ürün ömrünü olumlu yönde etkiler. En önemlisi paslanmalara neden olmaz. Özetle nemin olmaması nedeniyle uzun ömürlü bir üründür.

Görüldüğü gibi alüminyum doğrama kendiliğinden artısı olan bir üründür ve sağlıklı kullanım sunar. Oksitlenme karşıtı mekanizması çevreci özelliklerle buluşarak nefes alan sağlıklı havası olan yerler planlamanıza yardımcıdır.

Yangına karşı dayanıklı yapısı da en önemli özelliklerinden biridir. Yasal olarak her alanda alüminyum doğrama malzemesini bulundurmalısınız. Gelgelelim bunu pencerelerde kullanmanız daha da artı sağlar.

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Fiyat

Belirli bir fiyatlandırma istiyorsanız nasıl bir proje süreci olacağını netleştirmeniz gerekir.  Alüminyum malzemelerin kullanım şekilleri belirli bir işçilik isteyeceğinden sadece malzeme ile son hali farklı olur. Farkı sağlayan öncelikle malzeme büyüklüğü ağırlığı vs. ölçüleridir.  

Nasıl ki birim fiyata göre hesaplama yapılıyorsa toplamda aynı malzemenin nerelerde nasıl kullanılacağı netleşmelidir.

Büyük binaların tamamına yönelik toplu pencere projesinin maliyeti ile tek kapı pencerelerdeki fiyatlar değişmektedir. Hatta bir daireye yapılan penceredeki ek özelliklere göre de alüminyum değişebilir. Kısacası ısı yalıtımlı alüminyum doğrama fiyat için firma görüşmeleri yaparak durumu netleştirmelisiniz.