Lamine cam ürünleri birçok alanda kullanılan dayanıklı ve güvenli malzemelerdir. Hemen her alanda bu camlardan görebilirsiniz. Lamine cam, bu dayanıklı yapısı ile kullanıcılara güven vermektedir. Öncelikle lamine camın özelliklerini ve avantajlarını bildiğinizde toplam verim daha da iyi olur.Lamine Cam

Lamine Cam Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Lamine cam sert ve elastiki bir cam malzemesidir. Yüksek binalar, akvaryumlar ve daha birçok alanda kullanımı yaygındır. Özellikle güvenliğe dair risk faktörü olan yerlerde lamine camlara daha çok ihtiyaç olmaktadır.

Lamine camlar kırılsa da kullanıcılara ek avantaj sağlamaktadır. Çünkü dağılımı engelleyen bir malzemesi bulunmaktadır. İçindeki malzemenin en önemli avantajı birbirini tutabiliyor olmasıdır. Yani PVB malzemesi, diğer adıyla polivinil buteral bu özelliği kazandırır.

Üretildiği görüntülere göre bakılırsa renkli bir şekilde kullanımı yaygındır. Laminelerin renkli modelleri de bulunmaktadır. Çünkü dekorasyonda ve görsel açıdan etki yapılacak alanlarda da önemi bulunmaktadır.

UV ışınları zarar veren ışınlardan biri olarak lamine camlardan geçmiyor. Bu nedenle binalardaki güneş ışını ve aydınlatma konforunu bu camlarla sağlayabilirsiniz. O halde lamine cam alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu ayrıca düşünebilirsiniz.  Yüksek katlarda iş binalarında gürültü kontrolünün bir ihtiyaç olduğunu da unutmamalısınız. Sonuçta tüm yönlerden bir değerlendirme yapılıyor olması gerekir.

Opak camları tercih ediyorsanız estetik açıdan lamine cam beklentiniz artmalıdır. Lamine cam özellikleri füme renklerde olacaksa demek ki tercih renginiz kurumsal bir değer taşıyacaktır. Füme rengi lamine cam fiyatı değerlendirmesini de yaparak uzun vadede avantaj sağlarsınız.

Lamine Cam Fiyatları

Lamine camın üretim alanındaki durumunu bilerek fiyat listesi talep edebilirsiniz.  Sıcak ve soğuk dengelerinin ayarlanmasına göre lamine camlardan alınacak verim değişmektedir.

Uygun bütçe artılarıyla birlikte lamine cam kalınlıklarını belirleyebilirsiniz. 1,52 mm lamine camlar temperli olarak PVB ile yaygın şekilde kullanılıyor.  Lamine işlemi esnasındaki camların temperli olması kalınlık ve tekniklerle alakalıdır. Lamine camlar 0,38 mm civarında da kalınlıkla alınabilmektedir. Lamine cam fiyatları toplam alana göre değişmektedir.